Enrique Iglesias bio

25. ledna 2011 v 14:04 | MischallQua |  Enrique Iglesias
Enrique

Enrique Iglesias, celým jménem Enrique Miguel Iglesias Preysler, se narodil 8. května 1975 ve španělském Madridu. Tento popový zpěvák se narodil slavnému zpěvákovi Juliu Iglesiasovi a modelce Isabele Preyslerové. Má 4 sourozence z matčiny a 5 sourozenců z otcovy strany. Rodiče se O 4 roky později rozvádějí a o další 4 roky později, když má Enrique 8 let, se stěhuje za svým otcem do Miami, kde je také ve větším bezpečí (jeho dědeček byl totiž ve Španělsku unesen). Otec Julio tráví mnoho času na cestách, a tak Enriqua vychovává chůva Elvirau Olivaresová, které také později Enrique věnoval své první album.
V 15 letech začíná psát první písně, některé inspirované hudbou Rolling Stones, Police a Dire Straits, ale i ty vycházejí ze španělských tradic. Enrique své hudební pokusy před rodinou úspěšně tají. Rok studuje na obchodní univerzitě v Miami ekonomii, a teprve po přerušení studia, kdy se rozhodne pro vlastní pěveckou kariéru, se o jeho pěvecké kariéře dozvídá otec Julio. Ve 20ti letech začíná vystupovat pod pseudonymem Enrique Martinez, který má údajně přicestovat ze Střední Ameriky do Španělska. Aby nebyl kvůli slavnému otci pod palbou kritiky, vytváří si tuto falešnou identitu. V začátku kariéry mu pomáhá bývalý otcův manažer Fernando Martinez, kterého Enrique oslovuje. Velké gramofonové společnosti nemají zájem, nakonec však Enrique dostává smlouvu na tři alba od nezávislé losangeleské firmy Fonovisa.
Debutové, španělsky nazpívané album, které již nese název Enrique Iglesias, vychází ještě téhož roku (1995). Píseň "Por Amarte" je použita v telenovele Marisol od Televisy. Album se dočkává i portugalské a italské verze, a vynáší Enriquemu cenu Grammy pro Nejlepšího latino umělce (alba se prodalo 6 miliónů kusů).
Zakrátko se stává velmi populárním. O dva roky později (1997) vydává album "Vivir". Najdeme na něm mimo jiné cover verzi slavné písničky "Only You", jež byla do španělštiny přeložena jako "Solo En Ti". Jeho alba se prodávají po miliónech a také získávají mnoho ocenění (Grammy, American Music Awards, Premios Lo Nuestro) a dokonce se stává slavnější než rodiče.
V roce 1998 vydává Enrique albumCosas del Amor, které je již hudebně vyspělé. Nachází se na něm populární písně "Esperanza" a "Nunca Te Olvidaré", které se obě umisťují vysoko v hitparádě Latin singlů a dělají z Enriquea stálici latino hudební scény. Píseň "Nunca Te Olvidaré" byla použita jako hlavní píseň stejnojmenné španělské telenovely. Enrique v jejím poslední díle píseň zazpíval.
Album z roku 1999 Enrique je už zpíváno anglicky. Pochází z něj píseň "Bailamos", kterou nahrál pro soundtrack k filmu Willa Smithe, Wild Wild West. Píseň se ihned stává hitem číslo 1 snad ve všech rádiích po celém světě. Album je v USA dvakrát platinové a platinové nebo zlaté ve 32 zemích celého světa. Enriqueovu oblibu dokládá také fakt, že zpívá na dobročiných akcích, jako je například Live Earth.
2001 na svět přichází album Escape, na kterém se Enrique podílí již i autorsky. Nejúspěšnější písní je "Hero".
O rok později se vrací ke své rodné španělštině a vydává album Quizás. Roku 2003 raději už zpívá znovu anglicky, a to na albu Seven. Najdeme na něm úspěšné singly jako "Addicted" a "Not in Love". Přesto je komerčně považováno za neúspěšné.
Roku 2007 pouští do světa album Insomniac s ohlašujícím singlem "Do You Know".
Iglesias si dokonce zahrál s Antoniem Banderasem, Salmou Haykovou a Johnnym Deppem ve filmu Once Upon A Time In Mexico a také účinkoval jako host v seriálech How I Met Your Mother, nebo Dva a půl chlapa

Nejúspěšnější hity


Enrique Iglesias

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama